Kick Some Terrorist Butt, Melba...

Kick Some Terrorist Butt, Melba
by Andrzej, March 2003

Kiedy już było wiadomo, ze Melba poleci do Kuwejtu aby dołączyć do stacjonujących tam wojsk amerykańskich, jej koledzy i koleżanki z pracy zrobili grupowe zdjęcie i posłali jej na pocieszenie. Melba jest rezerwistką i do czasu konfliktu wiodła spokojne życie jako księgowa. Teraz oczyszcza wodę pitną dla żołnierzy na pustyni. Na zdjęciu wysłanym Melbie, jedna z jej koleąanek trzyma napis "Kick Some Terrorist Butt", czyli w wolnym tłumaczeniu "daj terrorystom popalic, wyslij ich gdzie raki zimuja". Dla tych z was, którzy wolą tlumaczenia dosłowne, "skop im tyłki, Melba". Zastanawiałem się czy Melba lecąc do Kuwejtu, zostawiając dwojkę dzieci pod opieką swojej matki, była równie buńczucznie nastawiona do swojej nieoczekiwanej zmiany otoczenia. Ciekaw jestem czy o tym właśnie myśli patrząć nocą w zadymione pola, słuchając dźwięku syren. Myślę, że nie. Myślę, że chce jak najszybciej wracać i uściskać swoje córeczki.

W międzyczasie jej koleżanki i koledzy z pracy muszą zająć jakies stanowisko wobec wojny amerykańsko-irackiej. Moje obserwacje pozwoliły na wyłonienie kilku postaw, ktore chciałbym Wam przedstawic:

Postawa 1: "Who the heck do we think we are?" - "za kogo my się do diaska uważamy?" - wyrażający tę postawę dziwią się jak prezydent Bush może przypuszczać, że irakijczycy zaakceptują jego pomysł na demokrację. "They are Muslims, they don't care about American democracy. Leave them alone!" - tak mowią. Są źli i rozżaleni. Niektórzy tak bardzo, że wychodzą na ulicę, co widzieliście zapewne w telewizji.

Postawa 2: "I don't care, I don't want to talk about this" - ludzi wyrażających tę postawę nie jest zbyt wiele, w końcu wojna wywołuje emocje w najbardziej nieskomplikowanych umysłach. Jednakże bywają i tacy, którzy bardziej sie interesują tym czy pani X wyjdzie za pana Y w programie "Married By America", bądź tym kto wygra tegoroczny program o swojsko brzmiącej nazwie "American Idol". Ci ludzie nie chcą się przejmować wojną. Być może dla nich to kolejny program w telewizji. Gdyby jednak przyjrzeć im się bardziej intensywnie, to czasem można zauwazyć, że ich ignorancja z wyboru to tylko przykrywka dla strachu.

Postawa 3: "We have to do this, because nobody else will" - Ameryka jako Policjant świata to dla nich powód do dumy. Ci patrioci mogą godzinami udowadniać, że każda amerykańska wojna była słuszna. Oni WIEDZĄ, że dzielni amerykańscy żołnierze walczą o lepsze jutro nie tylko dla USA, ale dla świata. Wśród nich są także przedstawiciele postawy 4, którzy bez zażenowania robią sobie żarty z Islamu, Iraku oraz jego mieszkanców i wierzą, że ogromna przewaga logistyczna i technologiczna armii amerykańskiej sprawi, że konflikt będzie rozwiązany szybko i sprawnie.

A ja? Też mam swoje opinie. Zatrzymam je póki co dla siebie. Nie było mnie na zdjęciu posłanym Melbie, ale od czasu gdy została powołana, codziennie siedzę przy biurku, przy którym siedziała wykonując jej pracę. Gdybym miał jej przesłać jakąś wiadomość, to tylko tą: "Melba, dzięki twojemu wyjazdowi mam naprawdę dobrą pracę, ale wolałbym żebyś już wróciła. Cała I zdrowa."  

Nie masz uprawnień do komentowania

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Inne - treści losowe

Główna Inne Clickandbite Czytelnia Kick Some Terrorist Butt, Melba...
Loading ...